2017-11-21

„Teisingiausias kelias į sėkmę – visada kartoti dar kartą“, - yra pasakęs Tomas Edisonas.


"Tik susipažinus su jo biografija galima suprasti, kad jis buvo velniškai teisus. Tačiau retas žino, kad dėl savo sėkmės didysis išradėjas yra dėkingas mamai, kuri juo visada tikėjo.
Sunku pasakyti, ar ši istorija yra tiesa, tačiau ji palies kiekvieno širdį ir privers patikėti žodžio galia. Vieną dieną mažasis T. Edisonas grįžo namo iš mokyklos ir perdavė mamai laišką nuo mokytojos. Jį perskaičiusi mama pradėjo verkti, bet pasilenkusi prie berniuko ausies perskaitė: „Jūsų sūnus – genijus. Ši mokykla yra labai maža ir čia nėra mokytojų, kurie sugebėtų jį kažko išmokyti. Prašau, mokykite jį pati“.

Prabėgus nemažai metų po motinos mirties garsus išradėjas kraustė savo dokumentų archyvus ir radęs šį laišką perskaitė: „Jūsų sūnus – protiškai atsilikęs. Mes negalime jo mokyti kartu su kitais vaikais. Todėl rekomenduojame jums jį mokyti savarankiškai namuose“. T. Edisonas verkė kelias valandas, o vėliau savo dienoraštyje parašė: „Tomas Alva Edisonas buvo protiškai atsilikęs vaikas. Dėka savo herojiškos mamos jis tapo vienu didžiausiu savo amžiaus genijumi“.

Priminsime, kad T. Edisonas yra vienas produktyviausių išradėjų, kuris savo vardu buvo užpatentavęs net 1093 išradimus, tarp jų: elektros lemputė, fonografas, diktofonas."

Informacija:

 

https://www.tv3.lt/naujiena/860683/mokytojos-laiskas-priverte-mama-apsiverkti-tiesa-paaiskejo-tik-po-desimtmeciu